دسته بندی محصولات
آهن یکتا

هر آنچه باید در مورد آلومینیوم بدانید

درباره آلومینیوم بیشتر بدانید‌

یکی از پرطرفدار ترین فلزات موجود در صنعت، آلومینیوم می باشد که با توجه به ویژگی های منحصر بفردی که دارد در میان صنعتگران از محبوبیت بالیی برخوردار می باشد. از جمله ویژگی های این فلز می توان به قیمت مناسب، انعطاف پذیری بالا،چگالی پایین، ضد زنگ بودن و همچنین استحکام بالا اشاره نمود.
فلز آلومینیوم به سه روش زیر تولید می گردد:
1-روش نورد
2-روش ریخته گری
3-روش اکستروژن
رایج ترین روش تولید این فلز در میان صنعتگران اکستروژن می باشد. ماده اولیه این فلز بلیت آلومینیومی است که در روش اکستروژن این ماده اولیه را با فشار بالا و درجه حرارت مناسب از بین قالب های مخصوی عبور می دهند که اینکار موجب تغییر شکل این ماده می شود و به اشکال مورد نیاز در می آید. طی این فرآیند ماده اولیه تغییر شکل می دهد و به اشکالی همچون پروفیل آلومینیوم و یا دیگر محصولات آلومینیومی در می آید.
قیمت آلومینیوم ها براساس قیمت ماده اولیه آن ها تعیین می گردد که بلیت می باشد. بلیت ها به دو صورت در دسترس قرار دارند. بلیت هایی که خالص هستند و یا بلیت هایی که بصورت دست دوم یافت می شوند.
همانطور که مشخص است استفاده از بلیت های خالص موجب افزایش قیمت محصول نهایی می گردد. در این روش آلیاژ بندی بلیت ها بسیار مهندسی و دقیق صورت می گیرد. روش دوم استفاده از بلیت های ضایعاتی می باشد که که این بلیت ها طی فرآیندی تحت حرارت قرار می گیرند و به شکل های متفاوت در می آیند در این روش برخلاف روش بالا، آلیاژ بندی دقیق نمی باشد.