دسته بندی محصولات
آهن یکتا

هر آنچه باید در مورد میلگرد بدانید

درباره میلگرد بیشتر بدانید‌

میلگرد یا آرماتور ، پروفیلی است که در صنعت ساختمان بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. میلگرد ها انواع مختلفی دارند که پرکاربرد ترین آن ها میلگرد آجدار و میلگرد ساده می باشد که در حوزه آهن آلات پر مصرف قرار می گیرد. قیمت میلگرد آجدار و قیمت میلگرد ساده براساس قیمت تمام شده مواد تشکیل دهنده آن با احتساب ارزش افزوده محاسبه می گردد در حالت کلی میلگرد ها از سایز 8-40 در بازار موجود می باشد که با استاندارد های متفاوت توزیع می شودند.

میلگرد آجدار تحت استاندارهایی تولید می شود که این استاندارد ها در کاربرد آن ها تاثیر بسزایی دارد.این نوع میلگرد بدون عاج تولید می شود و دارای مقاومت تسلیمی 2400 و مقاومت کشش 3600  کیلوگرم بر سانتی متر مربع می باشد.

انواع میلگردها

  •  میلگرد ساده: سطح این نوع میلگردها صاف بوده که با علامت Φ نشان داده می شوند،مقاومت فشاری و کششی آن ۲۳ کیلوگرم بر میلی متر مربع می باشد 
  • میلگرد آجدار: سطح این نوع میلگردها به صورت آجدار در شکل های مختلف می باشد و مقاومت فشاری و کششی آن ۳۲کیلوگرم بر میلی متر مربع است که با علامت Φ نشان داده می شوند .

توجه۱ : میلگردها از قطر ۶ ، ۸ ، ۱۰ تا ۵۰ میلی متر موجود می باشند 

توجه۲ : میلگردهای با قطر کمتر از ۶ میلی متر را مفتول می نامند 

توجه۳ : میلگردها از قطر ۶ تا ۱۲ میلی متر جهت ساخت خامود (خاموت)،و از قطرهای ۱۰ تا ۵۰ میلی متر برای ساخت تیرها،ستون ها،دال ها (سقفها)، فنداسیون ها و . . . استفاده می شود .

طبقه بندی فولاد میلگرد

در کشورهای مختلف فولاد میلگرد با استانداردهای متفاوتی تولید می‌شوند و در هر استانداردی طبقه بندی مشخصی در ارتباط با خواص مکانیکی فولادها وجود دارد. در ایران قسمت عمده فولادهای میلگرد که توسط کارخانه ذوب آهن اصفهان تولید می‌شوند با استاندارد روسی مطابقت دارند. فولادی که در ایران تولید می‌شود (طبق استاندارد روسی) به سه گروه تقسیم می‌شود:

  • فولاد نوع A-1
  • فولاد نوع A-2
  • و فولاد نوع A-3

فولاد A-1 از نوع صاف بوده و مقاومت تسلیم و مقاومت کششی آن به ترتیب ۲۳۰۰ و۳۸۰۰ کیلوگرم بر سانتی متر مربع می‌باشد.

فولاد A-2 از نوع آجدار با مقاومت تسلیم ۳۰۰۰ و مقاومت کششی ۵۰۰۰ کیلوگرم بر سانتی متر مربع است، و فولاد A-3 نیز از نوع آجدار با مقاومت تسلیم ۴۰۰۰ و مقاومت کششی ۶۰۰۰ کیلوگرم بر سانتی متر مربع می‌باشد.

از نظر تنوع قطر میلگردها نیز استانداردهای تولید کنندگان متفاوت است. در سیستم روسی که در کارخانجات ذوب آهن اصفهان مورد استفاده‌است میلگردها تا قطر ۴۰ میلیمتر ساخته می‌شوند.

خرید میلگرد

مجموعه ی آهن استیل یکتا هم اکنون این افتخار را دارد که انواع میلگرد تولیدی شرکت های معتبر را در سریع ترین زمان ممکن در اختیار مصرف کنندگان و خریداران میلگرد در سراسر ایران قرار دهد. شما خریداران و مصرف کنندگان می توانید جهت تهیه ی میلگرد ساده و  میلگرد آجدار و همچنین کسب اطلاعات بیشتر با کانالهای ارتباطی ما تماس حاصل بفرمایید. به علت نوسانات قیمت برای خرید میلگرد و استعلام قیمت تماس بگیرید.

29 تیر 1398

میلگرد آجدار چیست ؟

میلگرد آجدار چیست ؟ میلگرد آجدار یکی از مهم ترین مقاطع آهنی می باشد که در بسیاری از صنایع از جمله صنعت ساختمان کاربرد دارد. میلگردهای آجدار در انواع متفاوتی تولید می شوند که تفاوت آن ها در میزان آج روی میلگرد ها می باشد. میلگرد های A3 و A4 بیشترین میزان آج را دارا هستند که اغلب...

ادامه مطلب
15 شهریور 1400

مقایسه روش های مختلف خرید میلگرد

راهنمای خرید میلگرد میلگرد نقش مهمی در تقویت سازه و ارتباط بین فونداسیون و اسکلت دارد. به همین علت استحکام ساختمان را افزایش داده و عمر آن را بیشتر می‌کند. برای خرید میلگرد چندین روش وجود دارد. شما با توجه به بودجه خود و مشخصات میلگردی که احتیاج دارید، می‌توانید از طری...

ادامه مطلب
22 مرداد 1398

احتمال ممنوعیت شاخه فروشی میلگرد

هشدارهای پی در پی در رابطه با عدم سبک فروشی و شاخه فروشی میلگرد آجدار را در این برهه حساس زمانی به کرات شنیده ایم چراکه عدم توجه به استفاده از این نوع محصول ممکن است به فاجعه ای بزرگ ختم شود. منشاء استقبال از خرید میلگرد آجدار سبک وزنی که طبیعتا غیر استاندارد هم می باشد استقبال م...

ادامه مطلب